SKLEP

POMOC

PRODUKTY

Roleta w kasecie typ "Uni Besta"- instrukcja montażu

Nie należy komplikować rzeczy prostych. Montaż tej rolety to wkręcenie czterech wkrętów i przyklejenie prowadnic. 

Oto trzy kroki które należy wykonać:

KROK PIERWSZY

Po rozpakowaniu zlecenia i dopasowaniu odpowiedniej rolety do odpowiedniego okna rozpoczynamy procedurę od przyłożenia kasety do górnej poziomej listwy przyszybowej. Robimy to w taki sposób aby górna krawędź kasety zbliżona była maksymalnie ( na tyle na ile pozwolą ograniczniki zamontowane po wewnętrznej stronie kasety) do poziomej szczeliny widocznej w miejscu łączenia listwy przyszybowej z profilem skrzydła, najważniejsze żeby była idealnie równoległa. Krawędź boczku widoczna po zsunięciu zaślepek bocznych powinna w podobny sposób licować się ze szczeliną łączenia pionowych listew przyszybowych z profilem skrzydła- odpowiednio lewym i prawym. Boczki również mają ogranicznik zapobiegający zamontowaniu zbyt szerokiej rolety.

KROK DRUGI

Przykręcamy kasetę rolety czterema wkrętami które znajdziemy w opakowaniu do listew przyszybowych. Wkręty należy wkręcać bezpośrednio w listwę bez wcześniejszego nawiercania ( wyjątkiem jest ślusarka aluminiowa). Wkręcać należy z wyczuciem pamiętając że operujemy wkrętarką w pobliżu szyby. 

KROK TRZECI

W trzecim i ostatnim kroku przyklejamy prowadnice do pionowych listew przyszybowych. Należy pamiętać o dokładnym odtłuszczeniu samych listew przed klejeniem oraz o precyzyjnym przyłożeniu prowadnicy " na próbę" przed zerwaniem folii ochronnej. Może zaistnieć konieczność przycięcia prowadnic, należy zrobić to przed klejeniem. Klej na prowadnicy wymaga 24h na osiągnięcie pełnej wytrzymałości spojenia.

Dolna krawędź prowadnicy powinna licować się z miejscem łączenia poprzecznej listwy przyszybowej z profilem skrzydła

Górny koniec prowadnicy powinien stykać się z dolną częścią kasety roletowej

Kilka przydatnych wskazówek

Zaślepki osłaniające boczki kasety ( tworzywowe elementy w których znajdują się otwory montażowe) oryginalnie nałożone są na roletę. Zsuwa się je jednym pewnym ruchem przeciwnym do kierunku wkręcania wkręta montażowego. Po montażu nasuwamy zaślepki na roletę - już po przyklejeniu prowadnic.

Logo Roletica rolety na wymiar

PRZEJDŹ DO KONFIGURATORA 

sklep@roletica.pl  

WSTECZ