SKLEP

POMOC

PRODUKTY

WYBIERZ GRUPĘ TKANINY

grubość włókien, rodzaj splotu

Dla swojej rolety dzień noc w kasecie

SZUKASZ CZEGOŚ INNEGO?

ZOBACZ TO:

Rolety dzień noc w kasecie obciążnik łańcuszka
Rolety dzień noc w kasecie dolna belka
Rolety dzień noc w kasecie prowadnica płaska

Rolety dzień noc w kasecie to świetne zestawienie dwóch pomysłów. Tkaniny roletowej typu dzień noc i systemu kasetowego z prowadnicami. Prezentowany system roletowy to najbardziej kompaktowa kaseta na rynku. Prostota tej konstrukcji rolety dzień noc w kasecie umożliwia częściowe schowanie tkaniny wraz z częścią rury nawojowej w przestrzenie pomiędzy listwami przyszybowymi co z kolei zapobiega nadmiernemu wystawaniu konstrukcji rolety poza obrys profila okna jak to ma miejsce przykładowo w rolecie dzień noc w kasecie typu Uni Besta PP.

 

Kaseta tej rolety częściowo nachodzi na światło widocznej szyby ale biorąc pod uwagę charakter działania rolety, zwłaszcza rolety dzień noc w kasecie - różnica jest niezauważalna. Chodzi chociażby o fakt że w rolecie typu dzień noc tkanina z reguły jest wysunięta z kasety a dopływ światła regulujemy poprzez powiększanie, bądź pomniejszanie pasów przeziernych ( tj. wpuszczających światło) w rolecie.

 

Dzięki temu ze w tym typie rolety dzień noc w kasecie tkanina wraz z prętem obciążającym pracuje pomiędzy listwami przyszybowymi - możemy zastosować płaskie prowadnice które dodatkowo doszczelniają nam pionowe krawędzi rolety i przez to zwielokrotniają efekt optyczny tworzony prze roletę dzień noc w kasecie. Istnieją oczywiście różne typy listew przyszybowych i warto zwrócić uwagę na ich kształt.

 

Najważniejszą rzeczą jest to żeby na listwie były co najmniej 3-4 mm płaskiej powierzchni na którą można przykleić prowadnicę. W przypadku listew półokragłych na których nie ma płaskich powierzchni możemy zastosować specjalną prowadnicę z dodatkową powierzchnią klejącą wyprofilowaną pod listwę półokrągłą. Trzeba zaznaczyć taką opcję podczas składania zamówienia. Z reguły jednak nie jest to konieczne i w 99% przypadków standardowa listwa świetnie się sprawdza.

 

Taśma klejąca w którą wyposażona jest prowadnica to specjalny rodzaj połączenia który do pewnego stopnia wulkanizuje się z powłoką PCV listwy przyszybowej. Efekt ten dodatkowo potęgowany jest przez specjalny primer który wraz z chusteczką nawilżoną substancją odtłuszczająca jest dostępny w naszym sklepie w dziale AKCESORIA.

Rolety Dzień Noc w Kasecie

KROK 3

WSTECZ

Logo Roletica rolety na wymiar

PRZEJDŹ DO KONFIGURATORA 

sklep@roletica.pl