SKLEP

POMOC

PRODUKTY

Pamiętajmy o spięciu łańcuszka napędzającego mechanizm rolety zgodnie z powyższym zdjęciem oraz o ustaleniu pozycji krańcowych  ( pozycji rolety w pełni zamkniętej i otwartej) - podniesie to znacznie komfort użytkowania rolety

Instrukcja montażu jak spiąć łańcuszek

Jak widać na powyższych zdjęciach instrukcji montażu, są dwa typy naciągów ( pakowane losowo). Pierwszy z nich skonstruowany jest w taki sposób że przewlekamy żyłkę przez widoczny otwór i podczas kręcenia cylinderkiem zgodnie ze wskazaniem widocznych strzałek naciągamy żyłkę nawijając ją na cylinder.

 

Drugi rodzaj to uchwyt który ma w sobie klinowaty otwór w którym klinujemy wcześniej wykonany węzeł. 

 

W obu przypadkach naciągamy żyłkę z wyczuciem aby nadać całej konstrukcji stabilności i zachować bezpieczeństwo użytkowników.

Instrukcja montażu widok naciągu metalowego do żyłki
Instrukcja montażu naciąg żyłki z regulacją

Krok trzeci instrukcji montażu wykonujemy gdy mamy opcję z żyłką ( w opcji bez żyłki krok drugi - czyli założenie rolety na wcześniej zamontowane uchwyty górne kończy proces montażu), polega on na zainstalowaniu naciągów dolnych żyłek po wcześniejszym przepleceniu ich przez otwory w zaczepach górnych ( zdjęcie powyżej) i przez otwory w belce poziomej kończącej tkaninę rolety. Zaczepy montujemy w sposób przedstawiony poniżej:

KROK TRZECI

Instrukcja montażu widok uchwytu górnego

Jeśli roleta jest zamówiona razem z żyłkami - przeplatamy żyłkę w sposób przedstawiony poniżej- końcówkę zaopatrujemy w węzeł.

Instrukcja montażu górny zaczep mini z roletą

Na widoczny na zdjęciu wieloklinowy czpień nasuwamy rurę nawojową której końce zakończone są specjalnie wyprofilowanymi zakończeniami pasującymi do tych czpieni. Dokładnie tak jak to widać na kolejnym zdjęciu.

Instrukcja montażu górny prawy zaczep rolety mini

Po upewnieniu się że rolety zostały poprawnie zmierzone i że wszystkie zestawy są kompletne przystępujemy do zakładania górnych uchwytów rolety, zgodnie z drugim krokiem instrukcji montażu, na skrzydło okienne w sposób przedstawiony na poniższym zdjęciu. 

KROK DRUGI

Instrukcja montażu dolne naciągi żyłki

4.

Instrukcja montażu dwa górne zaczepy boczku

3.

Instrukcja montażu górny prawy boczek bez żyłki

2.

Instrukcja montażu cała roleta mini założona

1.

Po rozpakowaniu zlecenia oraz po sprawdzeniu poprawności wymiarów sprawdzamy czy mamy wszystkie elementy składowe. Zestaw  składa się z : 

 

1. Rura nawojowej z tkaniną.

2. 2x boczne uchwyty rury nawojowej.

3. 2x uchwyt bezinwazyjny górny.

4. 2x uchwyt bezinwazyjny dolny ( opcjonalnie w zestawach z żyłką)

 

 

KROK PIERWSZY

Oto trzy kroki które należy wykonać:
instrukcja montażu

Do montażu tego typu rolety potrzebujemy wyłącznie odrobiny czasu, nie potrzebujemy żadnych narzędzi.

Roleta MINI- instrukcja montażu

WSTECZ

Logo Roletica rolety na wymiar

PRZEJDŹ DO KONFIGURATORA 

sklep@roletica.pl